Lise Boş Kontenjanlar! – Yerleştirmeye Esas 1. Nakil İşlemleri Başlıyor

0

Liseye geçecek öğrenciler için nakil başvuruları başladı. MEB tarafından duyurulan boş kontenjanlarla istedikleri okula yerleşmeyen öğrenciler için Yerleştirmeye Esas 1. Nakil İşlemleri bugün itibariyle artık yapılabiliyor. Bu işlemler 6-10 ağustos arasında yapılacaktır. Tercih işlemler öğrenci ile velisinin tarafından E-okul üzerinden veya herhangi bir imam hatip ortaokulu veya ortaokul üzerinden yapılabilecek.

Boş Kontenjanlar İçin Tıkla!

Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı kılavuza göre 8. sınıfı başarıyla tamamlayan öğrenciler, herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşmiş veya yerleşmemiş durumunda ise yerleştirmeye esas nakil başvurusu yapabilecekler. Sınav ile öğrenci alan okullara yerleşen öğrenci, tekrar nakil işleminde sınavla öğrenci alan liselere başvuru zorunluluğu bulunmuyor.

Nakil Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yerleştirmeye esas 1. nakil başvuruları 6-10 Ağustos tarihleri arasında olacak, bu dönemin nakil başvuruları 13 Ağustos tarihinde duyurulacaktır. Bu nakil döneminde yerleşemeyen öğrenciler 13 Ağustos tarihinde Yerleştirmeye Esas 2. nakil işlemleri kapsamında başvurusunu yapabilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.