Kaçış Sendromu Nedir ? – Mehmet Ali Erbil’in Hastalığı Kaçış Sendromu’nun Belirtlileri Neler?

0

Uzun yıllar boyunca televizyonlarımız da programlarıyla tanıdığımız Mehmet Ali Erbil‘in hastalığı ve Dünya’da çok az kişide görülen Kaçış Sendromu hakkında bilgileri sizler için bu başlığın altında topladık. Peki Kaçış Sendromu Nedir?, Kaçış Sendromu Belirtileri Nelerdir?, ayrıntılar içeriğimiz de …

Dr. Clarkson ve onun doktor meslektaşlarının keşfettiği ve ilk başta Clarkson hastalığı olarak adlandırılan Kaçış Sendromu, kalp atakları, yaşamı zorlaştıran bir hastalıktır. Damar içinde sıvının azalması ile ortaya çıkmaktadır.

Belirtileri Neler?

Hastalığın teşhisi öyle, işte “ben de kaçış sendromu var” denilecek gibi bariz bir belirtisi bulunmamaktadır. Ağrı, kusma, baş dönmesi gibi sorunlar bu hastalığa sahip kişilerde gözüken durumlardır. Hastalığın tespiti özel laboratuvar ortamlarında yapılmaktadır.

Peki tedavisi yok mu ?

Hastalıkta kan basıncı ani düşüşler yaşadığından, birey sürekli göz altında bulunmalıdır. Bu hastalığın tedavi sürecinde bireyin takibi en önemli nokta olmaktadır. Ani olarak organların vücuda yetmemesi halinde ölüm gerçekleşebilir. Mide, böbre, akciğer, karaciğer gibi organların hasara uğramaması için tabipler hastanın durumunu her zaman kontrol etmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.