Amazon’a Giriş: Dropshipping ve FBA Nedir? Hızlındırılmış Kursla Öğren!

0

Başlamadan önce: “Bu yazıyı gerçekten bilgi almak isteyenler içiz özenle yazdık.Gerçekten amazondan para kazanmak isteyenlerin detaylı bir şekilde bilgi alabilir.

Amazon online alışveriş sitesi üzerinden para kazanma oldukça revaçta. Bunun en önemli nedenlerinden biri de tabii ki Amazon’un sonunda Türkiye pazarına giriş yapmış olması. Türkiye pazarında yer almasının ardından VIP satışlara da izin veren online alışveriş devi, milyonlarca ürün ve binlerce satıcıyı bünyesinde barındıran dünyanın en büyük şirketlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Amazon Üzerinden Para Kazanmak

Amazon üzerinden para kazanmak mümkün mü? Şimdilerde herkes bunu merak ediyor. Amazon online alışveriş sitesi üzerinden para kazanmak için ilk olarak yapmanız gereken tabi ki ürün satışı yapmak.

Kendi ürününüz olmasa bile satış yapacak potansiyel müşteriler bulmanız para kazanmanı konusunda ki ilk adım olacaktır.

Amazondan para kazanmaya başlamak için iki farklı yöntemden yararlanabilirsiniz. Bunlardan biri dropshipping, diğer ise FBA olarak ön plana çıkıyor. Asıl merak edilen konu ise bunların nasıl yöntemler olduğu.

Dropshipping Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Dropshipping, stoksuz oluşturmadan bir tedarikçi üzerinden direkt olarak müşterilere ürün satışı yapma olarak tanımlanır. Bu yöntemde yapılması gereken oldukça basittir. Ürün satışı yapılacak müşterilere ürünü gönderecek adresin tedarikçi olduğunun belirtilmesi yeterli olmaktadır.  En kolay anlatımı ile bir dropshipping şu şekilde gerçekleşir.

  • Öncelikle müşteri e-ticaret sitesini ziyaret eder ve ardından istediği ürünü satın alarak e-ticaret sitesine ödemeyi yapar.
  • Sonrasında alınan sipariş üzerine e-ticaret sitesi, gelen siparişi tedarikçisine geçer. Müşteri bilgileri tedarikçi tarafına ürünle beraber belirtilir ve ürünün maliyeti de yine tedarikçi firmaya ödenir.
  • Tedarikçi e-ticaret sitesinden gelen siparişi belirtilen bilgilere göre müşteriye kargolar.

Dropshipping yöntemi ile ürün satışı yaparak kazanç sağlamak bu şekilde mümkündür. Ayrıca yöntemle ilgili detaylı bir eğitim almak için Dropshipping Kursu veren eğitim platformları mevcuttur. Bu platformlardan biri ile gerekli eğitimleri alarak dropshipping alanında daha etkin bir konumda yer alabilir ve daha fazla para kazanabilirsiniz.

Amazon FBA Nedir?

Online alışveriş sitesi Amazon’un önemli bir konuma gelmesinde etkili olan FBA, alıcıları ve satıcıları rahatlatan bir sistem olma özelliği taşır. Bu yöntem ile ürünlerin depolanması, kargolanması, geri iade ve stok işlemleri Amazon tarafından gerçekleştirilir.

Bunun akabinde ise satıcılara kalan sadece satışlarına ve kendi işlerine odaklanmaktır. Ancak FBA yönteminde bazı püf noktaların bilinmesi gerekir. Bu konuda Amazon FBA Kursu eğitimi veren çeşitli platformlardan faydalanmak daha yüksek kazanç elde etmek adına etkili olacaktır.

Yukarıda yer alan bilgiler tamamen konuyu merak edenler için olduğunu eklemekte fayda var. Gerçekten Amazon’u bir gelir kaynağına dönüştürmek için profesyonel eğitim almanız şart. Bu nokta da Buradan ulaşacağınız adres Türkçe ve Türkiye için eğitim veren en önemli kurum olma özelliği taşıyor.

Biz Kimiz ve Bizi nereden takip edebilirsiniz

Amazon Öğren ve Eğitmen Temocin Aslan olarak yaklaşık 1 senedir amazon eğitimleri ve yaklaşık 8 senedir aktif olarak amazon fba hayatımızı sürdürüyoruz.Çok uzun senelerin verdiği emek ve tecrübe ile sektöre yön vermeye geldik.Ücretsiz eğitimlerimiz eğitici canlı yayınlarımız ve iş hakkında bilgi sahibi olmak için Amazon Öğren sosyal medya hesaplarını ve web sitesini takipte kalabilirsiniz.

Web Sitemiz

Eğitimlerimiz hakkında bilgi

İnstagram Hesabımız

Facebook Hesabımız

Facebook Yardımlaşma Grubumuz

Youtube Kanalımız

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.